3 klucze do ukończenia silnego konkurencji

Dokładnie jak zamknąć gry, a także zachować leady

Czy jesteś pozytywny w swojej zdolności do zamykania gier? A może byłeś boi się, a także bawić się niechlujnie, kiedy masz prowadzenie?

Niezależnie od tego, czy twój sport to hokej, piłka nożna, piłka nożna czy gimnastyka, musisz mieć agresywny sposób myślenia, aby zakończyć świetną rywalizację.

Wielu sportowców było niespokojnych, a także boi się, że doświadczą krachu, pomimo ogromnej przewagi. Obawy przed przegraną i zawstydzeniem są przytłaczające dla niektórych sportowców.

Spójrzmy na kilka przykładów…

Tenisista jest o trzy gry w ostatnim secie. Była agresywna przez pierwsze dwa zestawy, uderzając w dużą liczbę asów. Z wielką przewagą w ostatnim secie służyła ostrożnie, bojąc się podwójnego wad.

Jej miękkie porcje pozwoliły przeciwnikowi zwrócić potężne strzały dla zwycięzców. Skończyła, że ​​pozwoliła przeciwnikowi nadrobić zaległości, a także objąć prowadzenie.

Drużyna hokejowa z prowadzeniem dwóch bramek z pięcioma minutami w grze. Zamiast grać agresywnie i zamykać grę, zespół grał defensywnie.

Styl defensywny, a także Club Tijuana Koszulka kilka niechlujnych podań wywołały zespół, aby zapewnić dwa proste cele, a także remis na końcu regulacji. Niechlujna gra jest wynikiem ostrożnej gry. Kiedy grasz, aby nie przegrać, popełniasz nietypowe błędy, a także umożliwiasz przeciwnikom z powrotem do gry.

Sporty profesjonalne nie różnią się.

Kiedy zespół zdejmuje stopę z gazu, umożliwia drugą drużynę z powrotem w grze.

Philadelphia Sixers rozegrał mecz przeciwko Houston Rockets, prowadząc 96-79 prowadzenia w czwartej kwarcie. Stopniowo, Sixers pozwolił rakietom zamknąć przestrzeń, a także Sixers pisnęli tylko z 5-punktowym zwycięstwem.

Sixers Center Joel Embiid skomentował niechlujną sztukę zespołu, która zmierza w dół.

Embiid: „[Rakiety] zaczęły robić strzały. Mieliśmy kilka obrotów, szczególnie ja. Mieliśmy odcinek, w którym co najmniej sześć rzeczy z rzędu straciliśmy posiadanie, a także wrócili na drugim końcu, a także zaczęli strzelać. W razie potrzeby musimy odkryć, aby zamknąć gry. Zrelaksowaliśmy się. Jest wiele do nauczenia się, jednak wygramy. ”

3 klucze do zamknięcia konkurencji:

1. Znajomość różnicy między agresywnym i ryzykownym. Kiedy masz przewagę, zagraj, aby rozciągnąć prowadzenie, nie zabezpieczają go. Nadal musisz grać agresywnie, nie podejmując ekstremalnego ryzyka, które może spowodować niechlujną grę.

2. Koncentrując się na swojej grze. Możesz być zwabiony, aby skupić się na przeciwniku, który powrócił. Skoncentruj się na swoim planie, a także na silnej metodzie.

3. Płacenie odsetek od procesu, a także nie wynikiem. Kiedy skupiasz się na wyniku, skupiasz się na potencjalnym wyniku gry. Grasz, aby nie stracić zamiast skupiać się na szansach na zachowanie lub przedłużenie prowadzenia.

Jak powierzchnia silna:

Ćwicz zamknięcie gier. Produkuj scenariusze mentalne metodą, w której prowadzą ołów, kierując się w dół odcinka.

Na przykład, jeśli jesteś tenisistą, stworzyj mentalną sytuację, by przetrwać trzy zestawy późno w meczu. Chociaż widzisz, że przeciwnik naciskał, by wspiąć się na mecz, skup się na każdym punkcie.

Trzymaj swój „pedał do medalu”. Trudność, aby zdobyć jeszcze jeden cel w hokeju, mieć silną ostatnią rotację w gimnastyce lub kontynuować strzelanie, gdy jesteś otwarty w koszykówce.