DUEL KAYakers w New Haven River

Bristol – Temperatury wzrosły w sobotnie popołudnie do około siedemdziesięciu stopni Fahrenheita na 11. doroczny wyścig Kayak New Ledges w dół rzeki New Haven w Bristolu, a także poziomy wody.

Czterdzieści dziewięć konkurentów wiosłowania Whitewater zanurzyło się przy początkowym wejściu tuż nad Eagle Park na Lincoln Road, zanim pogrążył się w programie o długości 1,3 mili, który potrzebował ich do nawigacji wodospadów o wysokości nawet 15 stóp-ten nazywa się „toster. ” Ogólnie rzecz biorąc, zmniejszyłyby się o około 130 stóp podwyższenia za nieco ponad minutę, a także pół.

Gdy poziomy wody są na typowej głębokości, ten odcinek rzeki jest klasyfikowany jako klasa czwartej, w skali od jednego do sześciu, gdzie sześć jest wyjątkowo niebezpiecznych, a także potencjalnie niemożliwa. Jednak według organizatora wyścigu Ryana McCall była szczególnie wysoka, a przepływy programu rywalizujące z pierwszym rokiem wyścigu odbył się River Plate Koszulka w 2009 roku.

„Mieliśmy 56 osób, jednak tylko 49 wzięło śliniaki, ponieważ ludzie czuli się niekomfortowo z poziomem wody” – powiedział McCall. „Na szczęście stan pogody był ciepły, a konkurencja była sztywna, więc dla ludzi, którzy rywalizowali, fantastycznie było widzieć, jak radzą sobie z taką wielką wodą”.

McCall stwierdził, że wyścig odnotował fantastyczną frekwencję w tym roku, a także, że wysoka jakość konkurencji była wysoka. „Mieliśmy kilku światowej klasy żeglarzy, nawet kilka najlepszych na świecie. Kilku z tych ludzi wiosłowało się w Rosji w Ameryce Południowej, a także na dalekich zasięgach świata dla ogromnej białej wody ” – powiedział McCall. „W ubiegłym roku konkurencja była dość sztywna, a także zawsze mieliśmy fantastycznych żeglarzy, jednak poziom konkurencji staje się coraz wyższy”.

W tym roku rzeka New Haven zaoferowała światowej klasy konkurentom poważny przepływ. „Chociaż poziomy były kilkoma największymi w historii, trudno jest dokładnie stwierdzić, jaki był przepływ”, stwierdza, że ​​McCall, który stwierdził, że pozwolenie na ubezpieczenie wyścigu ogranicza dokładnie, jak wysoka może być woda, aby wydarzenie się kontynuowało.

Reed Hutton z Victor, Idaho, absolwent Middlebury College, podnosi ogromny post w wyścigu New Haven Ledges 13 kwietnia. Hutton połączył się z trzema innymi zawodnikami w 13. miejscu w klasyfikacji Themena z czasem minuty, 43 sekundy. Zdjęcie Boba Locicero
Według jednego miernika USGS, rzeka tkała na ponad 1100 CFS w godzinach wyścigowych. „Ale to było 6 mil poniżej początku”, stwierdza McCall.

Siedmiu konkurentów zwolniło kaucję ze swojego rzemiosła lub zostało wyrzuconych, a także „pływane”, a także musieli zostać uratowani przez czekające zespoły wsparcia, zanim spadli o wodospad na terminalu kursu w Rocky Dale.

Wolontariusze kursowi byli przygotowani do wyciągnięcia ich z wody. „Pomaga to, że program jest poboczny, dzięki czemu możemy umieścić ludzi we wszystkich głównych miejscach, które oczekujemy, że ludzie będą pływać” – powiedział McCall. Ogromna woda w tym roku trzymała ratowników wolontariuszy na palcach. „Mieliśmy w tym roku wiele, co nazywamy ratowaniem przynęty online, gdzie ktoś przywiązał do lądowania lub łódź skacze do wody, a także chwyta pływaka. Utrzymaliśmy kogoś przygotowanego i uwięzionego na basenie tuż pod ogonem koguta, a także nad tosterem, aby nikt nie przeszedł przez upadki bez łodzi. ”

Greg Lee z San Francisco zajął pierwszą lokalizację w kategorii męskiej, palił kolegów z pełnych sześciu sekund do sumowania programu w ciągu 1 minuty, 34 sekund. Jason Kahn z Quebecu połączył się z stażystą University of Vermont Ryanem Mooneyem na drugie miejsce, każdy ukończył program w 1 minucie, 40 sekund.

Franconia, N.H., mieszkaniec Leanne Bernier zajął pierwsze miejsce dla kobiet z czasem 2 minut, a cztery sekundy, a Jessica Sterling zajął drugie miejsce z czasem 2 minut, a 25 sekund.

„W tym roku ludzie mieli wiele trudności z ogonem koguta”, stwierdził McCall, odnosząc się do postu tuż Reprezentacja Kanady w piłce nożnej mężczyzn Koszulka nad tosterem wyprodukowanym przez ogromną granitową płytę. W sobotę wyprodukował ogromną dziurę lub ubijając okrągły obszar w rzece.

McCall nazwał występ Lee imponujący. „Zwykle wszyscy na górze są dość blisko. Wyszedł znikąd, jak dobrze palił wszystkich, pokonał dwóch kolejnych facetów o pełne sześć SC Braga Koszulka sekund. Wszyscy z nas żeglarze mówili: „Kim jest ten facet?”, Okazuje się, że pochodzi z Kalifornii, a także wiele wiosłowania w Sierra, gdzie można odkryć kilka największych wysokiej jakości białej wody na świecie ”.

Ogólnie rzecz biorąc, z ponad 200 widzami, McCall nazwał to wydarzenie sukcesem.

„Mamy niesamowity zespół ludzi, którzy pomagają w tym wydarzeniu, a także nie mogliśmy tego zrobić bez naszych sponsorów, a także niesamowitych wolontariuszy” – powiedział.

Wyróżniony podpis obrazu: Greg Lee zajął pierwszą lokalizację w sobotnim wyścigu przez pełne sześć sekund. Tutaj przygotowuje się do zmniejszenia rzeki New Haven podczas 11. dorocznego wyścigu New Haven Ledges 13 kwietnia.null

Leave a Reply

Your email address will not be published.